четверг, 29 ноября 2012 г.


Мені не сказавши мене оженили!


Останні два місяці у Житомирі не стихає суспільне хвилювання з приводу чуток про закриття  з 1 січня 2013 року дитячої поліклініки на вулиці 1 Травня.
Саме в жовтні лікарям міських медичних закладів було запропоновано підписати листи-повідомлення про ймовірну зміну умов праці.
Матері міста двічі пікетували під стінами міської ради, писали звернення до представників влади – але жодного обґрунтованого пояснення , які ж зміни відбуватимуться у галузі медицини в місті найближчим часом не отримали.

Наталя Бобровницька, мама
«Ми вже намагалися виходити…не намагалися, а виходили на вулиці міста, але, в принципі,  це поки що результатів ніяких не дало.»

Разом з тим, розмови про ліквідацію педіатрії і запровадження інституту сімейної медицини викликали такий резонанс у суспільстві, що представники ГО «Я-мама!» ініціювали громадські обговорення на тему «Реформування системи охорони здоров'я в Житомирі» за участю заступника мера та керівника міського управління охорони здоров’я, які ті в свою чергу всіляко намагалися саботувати.

Наталя Боровська, депутат Житомирської міської ради, керівник ГО «Я-мама!»
«Моє було бажання, як депутата Житомирської міської ради, як голови громадської організації «Я-мама!» зробити діалог між громадою і  представниками влади // переговорила особисто з Бочківським – це заступник мера, з Борщівським – це керівник управління охорони здоров’я, Башек… особисто запросила на громадське обговорення тієї ситуації яка відбувається з поліклінікою на 1 Травня // в понеділок в обід ще всі мені підтвердили…всі троє підтвердили, що вони прийдуть, і уже буквально через 1 час ми побачили на сайті міської ради про…оголошення обговорень реформ медицини, але зовсім не той захід, про який говорили ми раніше. По-перше змінили час, змінили день, і зробили все для того, щоб громадськість якнайменше дізналась, що відбудеться такий захід.»

Більше 250 житомирян зібралося у міському палаці культури. Вислухавши та занотувавши запитання з залу, голова міського управління охорони здоров’я не очікувано запропонував присутнім екскурс по законодавчій базі та статистичний огляд стану медицини у світі та Україні, зокрема, підкріплюючи свою розповідь трансляцією слайдів на екрані.
Лише коли представники громади закликали завершити лекцію і надати конкретні відповіді на запитання пан Борщівський завірив, що без рішення міської ради ніхто ніякої реформи у місті не почне, і порадив людям зі своїми запереченнями та побажаннями звернутися до депутатів.

Віктор Борщівський, голова Житомирського міського управління охорони здоров’я
«З першого січня реформ не буде…з першого січня нічого не зміниться…і якщо і будуть реформи, то ці реформи будуть розпочаті лише після відповідних рішень сесій  міської ради»

Наразі громада Житомира не довіряє заявам голови міського управління охорони здоров’я. В місті вважають, що саме він ініціював створення робочої групи, яка нині розробляє стратегію реформування медицини у Житомирі. Пан Борщівський є співвласником приватної клініки «Медибор», а саме вона в разі запровадження інституту сімейної медицини стане у місті монополістом у сфері надання консультацій вузькими спеціалістами.
З проханням захисту від свавілля чиновників та надання достовірної інформації щодо термінів та етапів реформування медицини у Житомирі  люди написали колективні звернення до міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової та депутата Верховної Ради Геннадія Зубка.

воскресенье, 12 августа 2012 г.

Талантливый ребенок – любимый ребенок

Талантлив ли ребенок с рождения? - на этот вопрос до сих пор нет однозначного ответа. Одарен ли с момента появления на свет? - без сомнения! Так в чем же разница? И почему Моцарт стал великим Моцартом, а известный в школе двоечник Эдисон сумел стать гениальным изобретателем.
Все просто, и вместе с тем важно для нас - мам. Все дети одарены от природы. Но одаренность и талант вовсе не одно и то же.
Каждая любящая мама уверена, что ее ребенок талантлив, и даже более того - гениален. Но вера без действий - мертва. Один малыш имеет математические способности, другой - прекрасно рисует, ну а у третьего есть дар оратора. Все зависит от нашей наблюдательности. Чем больше времени мы проводим, занимаясь с детьми, тем больше мы их понимаем, чувствуем и знаем. Каждый ребенок индивидуален и самое главное, что требуется от мамы - выявить именно его способности, увидеть в нем личность и развить его одаренность в талант. Да, именно развить.
Бог награждает наших детей одаренностью, а родители - любовью. Но любовь к ребенку – это не просто чувства, это в первую очередь внимание и забота. Талант требует огранки. Так, юного Томаса Эдисона до 12 лет в школе считали глупцом. Он плохо говорил, тяжело запоминал информацию, за что и получил прозвище "тупица". Только мать видела в нем задатки будущего гения. Она до конца верила, что ее ребенок одарен. Поэтому после очередных споров с учителями забрала сына из школы и посвятила себя его обучению. Занимаясь с ним ежедневно, уделяя его развитию максимум внимания, она доказала миру, что ее сын поистине гениален.

От одаренности – к таланту
Превратить одаренность в талант - это великий труд. И труд не только самого ребенка, а и его родителей. Наши дети нуждаются в подсказках и направлении. Именно мы способны мотивировать наших детей на развитие.
На формирование интересов и стремлений ребенка влияет все - это и окружение (книги, мультфильмы, игрушки, общение со сверстниками и взрослыми людьми и многие другие вещи, которые часто кажутся нам малозначительными); и поведение и взаимоотношения родителей; и жизненные ситуации; и первые страхи и комплексы. Именно от нас зависит - научится ли наше дитя таким необходимым для развития потенциала качествам, как трудолюбие, усердие, умение принимать и переживать поражения, преодолевать трудности. Проявите терпение и изобретательность, чтобы подтолкнуть ребенка к достижению определенных результатов, не дайте ему остановиться на полпути. Мы создаем для детей базу - поход в кино или театр, кафе или музей, танцы, кружки, спортивные секции… Именно родители учат и формируют у ребенка уверенность в себе. Нет, и не может быть НИКАКИХ СРАВНЕНИЙ с другими детьми, помните - ваш ребенок уникален. Не бойтесь говорить ему об этом, ведь для вас он действительно самый лучший. Хвалите своих детей, но за дело, поскольку ребенок чувствует неискренность, а лесть только тормозит развитие.
И еще хотелось бы заметить, что наиболее распространенная ошибка некоторых мам в том, что они еще до рождения малыша предрешили, в чем же будет талантлив их ребенок. И потом просто пытаются ввести его в эти рамки, абсолютно не руководствуясь его желаниями и умениями. Такая мама не хочет замечать очевидного - ее ребенку не дано быть, к примеру, художником. В итоге, ее сын или дочь не оправдывают ожиданий, и конфликт неизбежен. Более того, со временем ребенок либо превращается в безвольного робота, либо начинает бунтовать - исход возможен самый печальный. Каждая мама должна помнить, что ее малыш - это не просто любимый, родной человечек, это отдельная личность, со своими мечтами, идеями, и своими талантами. Если вы мечтали в детстве быть актрисой, это не значит, что ваше дитя обязано следовать за вашей мечтой, если только у него нет актерских способностей и собственного стремления к этому.

Все хорошо в меру!!!
Вместе с тем, не усердствуйте в формировании интеллектуального или творческого гения. Помните - все хорошо в меру. Занятия не должны стать насилием, ведь главное - это здоровье наших детей, как психологическое, так и физическое. Не давите на своих маленьких личностей, обучайте, лавируя между игрой и занятием, не перегружайте информацией, остановитесь, если заметили усталость, и главное помните, что игры на свежем воздухе и с другими детками никто не отменял. Ребенок должен оставаться ребенком, ведь детство так скоротечно.
Если малыш станет выдающимся ученым это здорово, но в нынешнем мире быть добрым, жизнерадостным человеком - это тоже огромный талант.
Дарите своим малышам любовь, заботу и внимание - это лучшее вложение в их будущее. И тогда много лет спустя вы с гордостью сможете сказать: "Какой у меня талантливый ребенок".

У Житомирі загинув електромонтер

Тихий, спокійний район міста Житомира сколихнула страшна звістка - на стовпі електромережі висить чоловік. Люди кинулися до місця трагедії, сподіваючись, що ще є шанс врятувати нерадивого електромонтера. Проте з першого погляду стало зрозуміло - чоловікові вже нічим допомогти не можливо. Бездиханне тіло продовжувало висіти на стовпі до приїзду працівників РЕСу та правоохоронних органів на очах у сина загиблого, який допомагав батькові підключати чужий будинок до електромережі.
Що ж штовхнуло 62-річного чоловіка, електрика з багаторічним стажем, знехтувати правилами безпеки? Звичайне людське бажання підзаробити і надмірна впевненість у власному професіоналізмі. А як підсумок: гіркота втрати коханого батька і дідуся на душі у рідних, та шок і неприховані сльози у очевидців трагедії.
Одні вирішили зекономити, інші - заробити. Результат - людське життя ціною у кількасот гривень.

среда, 25 июля 2012 г.

Дети – наш стимул к самореализации

Пупсы, куклы, игрушечные коляски и кроватки - как хотелось большинству из нас в детстве ощутить себя маленькой "мамой". И вовсе не понарошку, а со всей свойственной ребенку искренностью и отдачей, мы укладывали своих кукольных дочерей спать, читали им сказки и примеряли наряды. Промчались годы, и с нами выросла жажда материнства. А вместе с ней и ...страх: а что дальше? а как же желанная карьера, ведь столько профессиональных целей еще не достигнуто?
С рождением маленького ангелочка жизнь словно разделяется на "до" и "после". Для большинства женщин этот момент поистине переломный. Утихают первые эмоции, малыш подрастает, начинает познавать мир, а у мамы появляются первые минутки покоя. И желание реализовать себя и развиваться ощущается особенно остро.
Кто-то бросается покорять все новые и новые карьерные ступени, боясь упустить время и переложив большую часть забот о малыше на мужа, бабушек или нянечек; другие начинают метаться между работой и воспитанием ребенка, строго разделив их и переживая, что из-за реализации профессиональных планов недостаточно времени уделяют своему карапузу; иные и вовсе бросаются в крайность, воспринимая свою кроху как обузу и помеху их карьерному росту, отправляя их к родным в другие города и страны, или вовсе отдав на попечение в школу-интернат. Так или иначе, большинство из нас пытается найти способ совместить самореализацию с воспитанием ребенка.
В чем же секрет успешных мам? Как им удалось найти эту шаткую гармонию в столь тяжело совмещаемых вещах?
Ребенок - это Божье благословение. Откройте свое сердце, ловите вдохновение от материнства, позвольте малышу стать помощником на пути к профессиональному успеху. Кто как не дети способны преподать нам уроки в формировании таких важных в любой отрасли качеств, как терпение, усердие, настойчивость, ответственность и дисциплинированность. Окунитесь в мир ребенка, и вы увидите какие творческие, неведомые доселе, грани он способен в вас открыть.
Доверьтесь интуиции и непосредственности своей крохи - не бойтесь и не считайте лишним спрашивать его или её совет относительно своих профессиональных планов. Даже если ответ покажется вам смешным и несуразным, вы добьетесь главного - доверительных отношений и понимания со стороны своего малыша. Позвольте ему стать частью вашего успеха, советником и критиком. Ведь если ребенок чувствует себя необходимым, ценимым и любимым - вы реализовали себя в главном для любой женщины - в материнстве.

Знаменитые примеры
К примеру, самая востребованная и высокооплачиваемая голливудская актриса Анджелина Джоли не скрывает, что прежде, чем согласится на очередную роль, прислушивается к совету не только звездного мужа, но и своих шестерых детей. Более того, появление детей в ее жизни способствовало ее развитию и в других сферах. Так в 2011 году она дебютировала как режиссер, а также стала автором сценария, на который в скором будущем собирается снять фильм.
Рождение детей не тормозит карьерный рост. Скорее наоборот, дети дают силы и желание покорять новые профессиональные вершины, чтобы крохи могли нами гордится. Так Элен Джонсон-Серлиф, будучи осужденной и выдворенной из родной Либерии, родила в изгнании четырех сыновей. Эта уникальная дама не только вернулась домой, но и стала первой женщиной-президентом на Африканском континенте. При этом нужно учесть, что детей она воспитывает без мужа, который убит политическими оппонентами.
А мама двоих детей Джилл Абрамсон умудрилась стать исполнительным редактором «The New York Times», чего за всю 160-летнюю историю газеты, не удалось сделать ни одной женщине. При этом она заявляет, что когда её дети были школьниками, она практически всегда была в курсе того, какое домашнее задание им дано, и даже держала собственный комплект учебников на рабочем месте.
Подключайте к воспитанию детей бабушек и дедушек - это позволит детям расти более разносторонними. Не старайтесь занять собою все время ребенка, не душите своим желанием посвятить ему максимум времени - ему необходимо побыть самому и пообщаться со сверстниками. 
Становитесь успешными вместе с детьми. Но главное, помните, никакая карьера не сравнится с чувством счастья от первого произнесенного "мама", с улыбкой и радостью встречающего вас после трудового дня маленького человечка, с ощущением нежности, веющей от вашего сопящего ангелочка.
Легендарная Ирина Роднина после восьми месяцев, проведенных на сохранении в больнице, родила сына. И ровно через год эта уникальная фигуристка завоевала олимпийское золото. Ей покорились все мыслимые и немыслимые спортивные вершины, но на вопрос какая ее самая большая победа, она неизменно отвечает - мои дети.
Мама способна реализовать себя во всем, ведь в неё всегда верит человек, которому она дала жизнь.

воскресенье, 22 июля 2012 г.

У Городському зажали перші снопи.

            Театралізоване дійство, смачний запашний куліш, майстер-клас по в'язанню дідуха, ярмарок робіт народних майстринь, козацькі забави - у селі Городське Коростишівського району так розпочалися жнива. Як повелося, на свято до привітного колективу культурно-мистецького центру "Поліська хата" завітали усі небайдужі до пізнання традицій рідного народу.
            Відкрила свято "Зажинки", що пройшло в рамках Етно-фестивалю "Житичі" гостинна господиня, голова обласного молодіжного творчого союзу художників і мистецтвознавців Інна Величко, з чиєї легкої руки, у співпраці з талановитим художником Юрієм Камишним, і почалося на Житомирщині відродження хліборобських традицій.
             Театралізоване дійство створило атмосферу єдності і душевності. Спочатку на полі розстелили білу скатертину, куди згодом клали снопи. Потім, взявши серпа до рук, жінки прийнялися до роботи. Зажати свій перший сніп, відчути щедрість української землі і дух минулих поколінь, міг кожен охочий. Чоловікам, окрім того,ще й випала особлива нагода позмагатися у вправності вибивання зерна ціпом. Діти ж спинами каталися по стерні,щоб, як кажуть давні повір'я, "їх цілий рік спина не боліла". Відтворення цього давнього свята української родини супроводжувалося обрядовими піснями, подарованими майстерними фольклорними колективами.
              Справжню козацьку звитягу, загартованість і спритність продемонстрував глядачам Володимир Лисюк, який зі своїми вихованцями провів майстер-клас з бойового гопаку і відтворив традиційні чоловічі забавки, популярні свого часу в представників українського козацтва.
               На згадку про перший зібраний врожай гостям свята запропонували сплести мініатюрного дідуха. Дехто ж повіз з собою додому і рецепт смачного куліша, за яким раз за разом зверталися і малі, і старі.
               Ті хто цього сонячного ранку навідався у "Поліську хату" залишився задоволений, адже відчув на собі силу роду українського і бажання надалі відроджувати і пізнавати спадщину своїх предків.










День матері у Житомирі

        Казковий замок, що набрав кольорів руками та натхненням дітей, урочисті виступи майстерних дитячих колективів, розписані щасливі обличчя малечі, щирі посмішки матерів, безліч подарунків і цікаві майстер-класи - так житомиряни відсвяткували День матері.
         Урочисті заходи до свята материнства громадська організація «Я – мама!» проводить не вперше, але цього року вони є особливими, оскільки у рамках свята було презентовано унікальний для Житомирського регіону інформаційний ресурс – Портал благодійності ZADOBRO.IN.UA, на якому буде зібрана та систематизована інформація про тих, хто має особливі потреби (онкохворі, ДЦП, аутисти, сироти та ін.). Портал лише починає свою роботу, але гості свята на власні очі переконалися у його необхідності та віддачі. Особистим сюрпризом для матерів дітей-інвалідів стали подарунки від небайдужих житомирян, які власним прикладом довели, що співчуття і бажання допомогти творить дива. Так, маленька Іринка Іванова, що хворіє на ДЦП, отримала можливість у майбутньому повноцінно ходити завдяки інтенсивним тренуванням на подарованій біговій доріжці. Для багатодітної сім'ї Козел, у якій підростає двоє хлопчиків-інвалідів, було зібрано кошти на лікування у спеціалізованій клініці у Трускавці. Два сертифікати на заняття іпотерапією подарували чудовим діткам з особливими потребами - Чемеріс Івану та Плисак Вадиму.
           Родзинкою свята стали виступи майже 160 учасників концерту: хорової дитячої студії "Струмочок", шоу-театру "Клем", школи бального танцю "Ритм" та інших відомих широкому загалу житомирян колективів Житомирського Центру творчості дітей і молоді.
           Також у рамках свята було презентовано унікальну фотовиставку "Плавати раніше, ніж ходити" з проекту "Здорова дитина - здоровий світ", основною ціллю якої є популяризація активного образу життя з самого народження через водні заняття.
            Свято закінчилося, щоб повторитися знову через рік. А організатори впевнені, що вони досягли своєї основної цілі - надихнули матерів і всіх небайдужих житомирян на бажання допомагати тим, хто дійсно потребує цієї допомоги, і не залишати їх наодинці зі своїм горем.